Léčebné procedury

Lázeňská léčba

Lázeňský hotel San Remo může významně přispět ke zlepšení vašeho zdraví. Garantujeme vám lázeňskou léčbu s využitím unikátní přírodní léčivé vody. Léčbu doplňuje diagnostické a terapeutické vybavení a příznivé přírodní a klimatické podmínky. Procházky lázněmi i pěší túry po značených turistických trasách jsou další ničím nenahraditelnou léčebnou procedurou.
Lázeňská léčba probíhá pod dohledem lékaře podle předepsaného individuálního léčebného programu. Na základě vstupního vyšetření vám lázeňský lékař předepíše nejvhodnější procedury s využitím léčivých vod a rehabilitace.
Při lázeňské léčbě vašeho onemocnění respektujeme charakter choroby a individuální rozdíly. Při léčbě uplatňujeme moderní léčebné postupy a další terapeutické možnosti.

 Hotel San Remo – Ceník léčebných a wellness procedur

Minerální koupel

Přímo v hotelu San Remo je možné využít minerální koupele Minerální ve vlastních minerálních pramenech (pramen Edwarda VII. & Augustinův pramen). Působí blahodárně na snížení krevního tlaku, zlepšují prokrvení a mají uklidňující účinek.

Cvičení v bazénu (léčebný tělocvik v bazénu)
aquafitness
Skupinové cvičení v bazénu je velmi účinné při léčbě stavů po operacích, úrazech pohybového ústrojí, neurologických onemocněních a všude tam, kde je možné zlepšit pohybové schopnosti. Provádí se v bazénu ve skupinách, tedy pro klienty se shodnou diagnózou, pod vedením odborného rehabilitačního pracovníka, a event. dle předpisu lékaře.

Elektroterapie (elektroléčba)
srpen 025
Elektroterapie využívá aplikace různých druhů elektrických proudů. Jejím vlivem dochází k lokálnímu zvýšení teploty tkání, je proto vhodná při onemocněních pohybového aparátu, u chronických a degenerativních onemocnění, apod.

Individuální léčebné cvičení

Hodiny indiviuálního léčebného cvičení kvalifikovaným fyzioterapeutem. Cílem je udržení a obnovení fyzických pohybových schopností stejně jako rozvinutí funkčních schopností. Terapie zahrnuje aktivní i pasivní pohyby, mobilizaci a manipulaci, dále pak např. trénování rovnováhy, síly a pružnosti také dechová cvičení.

Inhalace

K inhalacím se využívají minerální vody, které zlepšují funkci sliznice dýchacích cest, působí protizánětlivě, zkapalňují hlen a usnadňují vykašlávání. K minerálním vodám se mohou přidávat přírodní soli, popř. léky. Inhalace je účinná při léčbě chronických dýchacích potíží, alergií nebo následků nachlazení a infekcí dýchacích cest.

Klasická částečná masáž

Léčebná masáž prováděná kvalifikovaným masérem, někdy také označovaná jako „klasická“ masáž, stimuluje krevní oběh v konkrétní části těla, uvolňuje svalové napětí a zlepšuje mobilitu vaziva a kloubů.

Lavatherm

Jedna z forem thermoterapie – jedná se o lokální teplý obklad, kde teplo vzniká nahřátím ve vodní lázni nebo chemickou reakcí uvnitř obkladu.

Lymfatická drenáž
cristal_palace-5994
Lymfodrenáž je speciální masážní technika, která pomáhá normalizovat a udržovat vyvážený vztah dynamického proudění mezi krevním oběheme a lymfatickým systémem. Význam lymfodrenáže spočívá v aktivaci průchodu lymfy a uvolnění lymfatických cév. V případě přístrojové lymfatické drenáže je nutné doporučení lékaře (resp. lékařský předpis).

Oxygenterapie

Oxygenterapie (regenerační kyslíková kúra) napomáhá celkové regeneraci organismu, zpomaluje proces tělesného i duševního stárnutí. Působí příznivě na psychiku, výrazně snižuje pocit stresu, posiluje imunitní systém při infekcích a oslabení organismu, snižuje nepříznivé zdravotní dopady špatných ekologických podmínek. Oxygenterapie je vhodnou preventivní terapií u kuřáků či osob vykonávajících náročnou profesi zatěžující mozkovou činnost.

Parafango

Parafango je kombinací suchého bahna, většinou z místních zdrojů a čistého tvrdého parafínu nebo parafínového oleje. Směs je roztavena a zahřáta ve speciálním přístroji a poté je aplikována na problematické tělní partie. Tepelná intenzita je mírně slabší než u čistého parafínu, což tuto proceduru činí příjemnější pro pacienty. Teplo z lokálního zábalu uvolňuje svaly, působí na uvolnění křeče, uklidňuje chronickou bolest a podporuje hojení a výživu tkání.

Parafinový zábal rukou

Po dezinfekci jsou ruce několikrát ponořeny do rozpuštěného parafínu a následně zabaleny, aby se po dobu procedury udržela optimální teplota. Tato procedura pomáhá ulevit od ztuhlosti kloubů, chronické bolesti, napomáhá uzdravování a výživě tkání. Zároveň má uklidňující a imunobiologické účinky.

Perličková koupel

V průběhu perličkové koupele jsou do vody vháněny malé „šumivé“ bublinky vzduchu. Procedura v trvání cca. 15 minut je ideální pro celkovou relaxaci v důsledku příjemného uklidňujícího pocitu navozeného „šimráním“ bublinek.

Plynové injekce
plynové injekce
Plynová injekce je procedura typická pro Mariánské Lázně. Injekcemi je do těla aplikován známý přírodní zdroj – „Mariin plyn CO2“ – , který přirozeně probublává ze země. Aplikace plynu do podkoží v oblasti velkých kloubů a páteře má za následek mnoho pozoruhodných účinků zahrnujících úlevu od bolesti, zlepšení prokrvení dané oblasti a urychlení hojení.

Přírodní slatinný zábal

Jde o formu termoterapie – slatinný zábal snižuje lokální otoky v okolí kloubů a uvolňuje svalové napětí, posiluje protizánětlivé a imunitní procesy v těle, zlepšuje funkci chrupavky, pojivové tkáně a meziobratlových plotének.

Pulsní magnetoterapie

Procedura je prováděna vleže na lehátku, přičemž je ošetřovaná část těla vystavená vlivu umělého magnetického pole (pod tělem nebo okolo těla je umístěna magnetický válec). Vytvoření slabého nebo pulsního magnetického pole okolo těla má za následek dobití magnetické stimulace buněk. Dochází tak k normalizaci metabolismu a regeneraci buněk, čímž je podpořen proces hojení.

Suchá plynová koupel (plynová obálka)

Při suché plynové koupeli je klient uzavřen do velkého plastikového pytle, který je utěsněný pod pažemi, event. pod krkem. Poté je do pytle vháněn plyn, který je vstřebáván přes oděv a kůži do těla, kde zpomaluje srdeční aktivitu a snižuje krevní tlak. Plyn také zlepšuje krevní oběh a činnost ledvin a má protizánětlivý účinek. Plyn je rovněž známý pro stimulaci produkce sexuálních hormonů, testosteronu a estradiolu.